تاریخچه مجله

به نام آنکه جان را فکرت آفرید

به ياري خداوند بزرگ، حمايت مسئولين محترم دانشگاه و تلاش جمعي از متخصصين در هيات تحريريه، با اخذ مجوز از كميسيون محترم نشريات وزارت متبوع و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، اولين شماره مجله «بهداشت در عرصه»، توسط دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به كليه علاقمندان، تقديم مي‌گردد    .

در سال‌هاي اخير با توسعه كمي و كيفي دوره‌هاي تحصيلات تكميلي رشته‌هاي مختلف بهداشت در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور، همچنين تاسيس مراكز تحقيقاتي و پژوهشكده‌هاي مرتبط با موضوعات بهداشتي، فعاليت‌هاي تحقيقاتي مرتبط، افزايش چشم‌گيري داشته است. انتشار مقالات علمي و پژوهشي، مهم ترين روش براي بهره‌مندي و استفاده متخصصين، سياست‌گزاران و دست‌اندركاران امور اجرائي از نتايج اين تحقيقات مي‌باشد. از طرف ديگر با توجه به تاكيد بر اجراي فعاليت‌هاي طب پيشگيري و جامعه نگر، نتايج و دست آوردهاي تحقيقات «بهداشت در عرصه» كه ويژگي آن كاربردي بودن نتايج حاصل از اين تحقيقات مي‌باشد از اولويت ويژه‌اي برخوردار است. انتشار مجله «بهداشت در عرصه» گامي در جهت ارزش نهادن و كاربردي نمودن اين گونه از تحقيقات جامعه‌نگر مي‌باشد    .

با توجه به تعدد رشته‌هاي مرتبط از جمله بهداشت عمومي، بهداشت محيط، بهداشت حرفه‌اي، آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، مديريت خدمات بهداشتي ـ درماني، اقتصاد بهداشت، سلامت سالمندي، سياست‌گزاري سلامت، آموزش جامعه نگر در نظام سلامت و همچنين دوره‌هاي مختلف     MPH، طيف وسيعي از مخاطبان مي‌توانند مقالات خود را بر اساس محورهاي اعلام شده براي بررسي و چاپ در مجله «بهداشت در عرصه» ارسال نمايند.

تمام تلاش دست اندركاران مجله آن است كه بتوانند با دريافت مقالات ارزشمند شما عزيزان، تسريع در امور داوري و انتشار و بهره‌گيري از نظرات اساتيد و متخصصين ذيربط مجله‌اي وزين و با كيفيت مناسب را در دسترس مخاطبين قرار داده و قدمي هر چند ناچيز در راستاي ارتقاء سطح بهداشت جامعه بردارند.

در راه رسيدن به اين اهداف كه نهايتا به حفظ و ارتقاء سلامتي انسان‌ها مي‌انجامد از خداوند قادر متعال، كمك مي‌خواهيم.